Lagipea valus 05.08.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Valutab lagipea ja on uimane olek viimane kuu aega.
Tööl on keskendamisraskused, ei taha justkui midagi teha, uimasus.

Sümptomid järgmised
Peavalud (lagipeal keskel) – valutab, pisted, vahel sügeleb, pressib, vahel nagu tulitab - vahepea natuke eestpoolt ja siis tagantpoolt nagu punktidena. Valud ei kesta terve päev vaid käivad lainetena (tunnis kokku 5 minutit ja vahepeal ei valuta pool päeva, kui istun rahulikult). Valu ei ole väga tugev (10 palli süsteemis 2) ja valuvaigisteid vaja pole läinud (kuigi mulle tundub et need ei mõju sellele valule). Vahel tundub, et kui vaatan silmadega alla või ülesse või pilgutan ja pingutan, et lugeda, siis annab pealagi tunda (justkui keegi torkaks nõelaga). Vahel harva lööb valu ka otsmikule.

Esineb ka uimasus terve päev (mis on kõige hullem) - istudes hämaras toas on ok, aga kui kõndima peab või sportima, siis tekib imelik tunne, nagu õrnalt purjus oleks või vati sees.

Aegajalt tekib suus kuivus ja klimbitunne kurgus (isegi ohtra vee joomisel ei kao) nädalas 3-4 päeva.

Samuti on ka silmad valgustundlikud ja vahel valusad (midagi jälgides), hommikuti ärgates vahel punased.

Vahepeal ei tule õhtuti und kuigi olen väsinud (nädalas 3 õhtut)

Tegin see kuu ka järgmise uuringud - peast kompuuteruuring + veresoonte uuring (mis oli korras)
Silmauuring (kõik korras)
Nahaarst – vaatas peanaha üle, korras.
Kliiniline veri (muidu korras aga kolesterool kõrge 6)

Ole kuu aega tööst puhanud aga sümptomid kadunud pole.

Iga päev ootan ,et mis nüüd edasi saab selle lagipeavalu ja uimasusega kas jääbki nii ja on elu koguaeg häiritud. Olen mures oma tervise pärast – muretsen üldse palju ka tööl.
Töötan arvutiga 8 tundi (mõttetöö) + kodus 2 tundi, teen regulaarselt sporti 3-4 korda nädalas – välja arvatud viimane kuu ,kuna ei julge teha äkki juhtub midagi peas, kui pingutan.

Ei saa aru kas tegu on vaimse või füüsilise veaga ?

Tuleb veel meelde, et peavalud on esinenud nii 3 aastat, aga varem oli asi ikka harvem, et aastas 4 nädalat oli lagipea valus (nädal oli valus siis kadus kuuks ja tuli jälle tagasi). Samuti kaasnes sellega ka uimasus – 2 aastat tagasi käisin neuroloogi vastuvõtul ja ütles ,et see tuleb tarkushammastest , tõmbasin need välja, aga valud ja uimasus ei ole kadunud nüüd hoopis hullemaks läinud.
Sai tookord tehtud ka peakompuuter (2 aastat tagasi), oli samuti korras.

Endale tundub ,et pikutada on parem kui püsti olla (valutab vähem, kuigi ka pikali olles annab tunda)
Vahel tundub kui muudan pea asendit, siis valu kaob näites kui vaatan alla ja hakkab valutama siis tõstan pea ülesse.
Ka käega pead maseerides nagu leevendaks.

Millega võib olla tegu kas pingepeavalud reageerivad pea liigutamisele, silmade tööle ja tekitab uimasust ja valutab lagipealt? Stress – tööl vahel pingeline?

Millise uuringu võik veel teha, et selgust saada?
Arvan, et midagi hullu on lahti.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna kaebusi on palju, vajab asja selgitamine siiski visiiti neuroloogi juurde.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos