Pea-ja silmavalud - soov küsida arvamust täiesti võõra spetsialisti käest. 11.06.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Üritan oma pika loo hästi lühidalt kirja panna. )
2010.a algasid meeletud pea ja-silmavalud, sattusin erakorralisena haiglasse, peale seda on valud igapäevased. 24/7. Vahest vähem, vahest rohkem, kuid mõjutavad igapäevaelu niivõrd, et autoga enam sõita ei kannata, raamatuid lugeda ei saa jnejne. Väga valus on. Tehtud peaaju uuring ja isegi kaelast, kõik korras. Pandud diangoosiks migreen, kuid ükski ravi ei ole toiminud, lõpuks somaatiline valu. Alustasin psühholoogide ja psühhiaatrite vastuvõttudel. Keegi miskit erilist ei tähendanud, kuid hakkasin käima psühhoanalüütilises teraapias end tundma õppimas, lootes sealt abi saada, käisin seal aasta otsa intensiivselt 2x nädalas. Terapeut soovitas lõpuks siiski uued uuringud teha ja ütles, et kahtleb minu stressi valudes. Sinna vahele on hästi palju manuaalteraapiat igasugust proovitud.
2012.a augustis lasingi uued uurigud teha, need olid endiselt korras. Diagnoosiks sai uus igapäevane peavalu. Raviks määrati Topamax (25mg)
Iga päevaga üha enam saan aru, et keegi teine minu eest seda valu ei võta, hakkasin end jõudsalt tervendama, leidsin igasuguseid lahendusi ja isegi läks paremaks. Proovisin joogat, vabastavat hingamist ja selliseid tegemisi, kus avastasin, et nina kaudu hingata intensiivselt on väga valus, ei saagi. Üks õpetaja palus panna ühe nina poole kinni ja teise kolmanda silma peale ja hingata teise nina poolega, sain aru, et kumbki nina pool ei hinga korralikult. Kuskil poole peale, parem pool isegi vähem (mainin, et kõik valud ja hädad on paremal näo poolel). Parem kõrv hakkab samuti valutama iga väikese tuulega ja lennureis on minu jaoks täielik õudus.
Selle ninaga juhtus kunagi ammu väike õnnetus, kus sain vastu nina. Samuti lapsest saati krooniline nohu. Alguses oli hullem olukord, aga arsti juurde ma ei läinud.
Nüüd paar nädalat tagasi käisin kõrva-nina-kurguarsti juures, rääkisin, näitasin. Ütles, et nina vahesein on kõver, et sellepärast ei saa hingata. Selle saaks sirgeks opereerida. Ise pean tundma kui palju hingata saan. Ja samuti kurgu tagaseina krooniline põletik. Kuid, et tema ei näe seal midagi, mis silmale või põsele valu teeks. Pigem mingi muu närvipõletik. Muud närvipõletikku aga ka ei ole. Aga minul on meeletud valud ja just närvipõletiku valud. Ise ma mõtlen juba seda, et kui inimene ei saa korralikult hingata, siis juba tekivad igasugused hädad.
Nädalavahetusel juhtus ka minuga imelik asi. Selle kohta tahan ka küsida.
Hommikul kohe oli eriliselt halb, raske olla, valud. Käisin kohvikus söömas, tulin välja, ei jõudnud kõndida, lõpuks läksid kintsud (põlvedest ülespoole) kõik täiesti kangeks, valus hakkas, mäletan, et ma ei saanudki enam kõndida, külmaks isegi lõi. Sõbraga olin. Kodu oli 300m kaugusel ja kogu keha raskusega toetusin terve maa sõbra peale. Jalad konkreetselt loperdasid, kui seal n.ö kõndisin. Olin vähe aega pikali ja sõitsin Tallinnasse. See juhtus Viljandis. Tallinnasse jõudes oli kõik jalgadega korras. Mis see võis olla? Olin võtnud hommikul topamaxi ja paramaxi, need 2 rohtu vist ei tee sellist asja?
Igaljuhul tunnen end nii vastu seina surutuna, ei oska kuidagi end aidata.
Võibolla oskab just täiesti uus neuroloog sellest loost midagi järeldada ja soovitada.
Tänan Teid ette! )

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt nn. kroonilise valu sündroomiga ja võib-olla ka sõltuvushäirega valuvaigistitest. Raviks ei tohiks kasutada tavalisi valuvaigisteid vaid erinevaid närvisüsteemi mõjutavaid ravimeid. Tegemist on keerulise probleemiga ja nõuab pingutusi nii patsiendilt kui ka raviarstilt.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos