Torkivad käed 04.02.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mure järgmine, et juba mõnda aega magamisel nö.surevad käed väga tihti ära ja vahel isegi nende peale mitte toetudes. Lisaks jaanuari lõpul oli kolme päeva jooksul nii käelabades kui talla all torkiv tunne, seejärel see ise kadus. Ja veel selline seik, et ühel päeval jooksid nagu külmavärinad läbi vasaku käe ja jala ja seejärel oli tunne, nagu oleks sama poole põsk justkui tuim. Millega võib siin tegu olla? Lisaks on alates sügisest virvendused silma ees (suht tihti) ja tookord arvas neuroloog, et auraga migreen, kuid peavalu pole mul kunagi sellele järgnenud. Kas selline asi on võimalik ja on sellele üldse mingit ravi? Kõike head Teile soovides.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käte suremise sage põhjus on labakäte painutus või sirurusasendist tingitud käenärvi kompressioon randmekanalis - kätt tuleks fikseerida sirges asendis.
Aura võib esineda ka peavaluta - vaid raskustunne peas.
Muud vaevused viitavad ärevushäirele.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos