Healoomuline tsüst 28.06.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist, doktor!
Oleme Teilt alati asjalikku nõuannet saanud ja probleemid on kadunud!
Seekord paluksime arvamust järgmisele leiule: Välismaal õppejõuna töötades on tehtud kaebustele ( peavalud( mitte pidevad), pearinglus, pikemat aega)-magnetresonantstomograafia uuring peale! Uuringu lõppjärelduses on leitud healoomuline tsüst. Arst( neuroloog) isegi mitte ei maininud, luges otsust ja ütles, et kõik on korras. Kuna uurigutulemused anti kätte juba avatud kujul-siis inimene ise luges ja nagu aru sai, et leid käbinäärmes! Doktor, kas on selline arvutiinfo õige, et paljudel, kel tsüst leitud-on peavalud, pearinglused?
Midagi ei tehta, ravi ei ole. Täname Teid!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tänapäeva piltdiagnostika toob tihti välja väikeseid tihti raseduse aegseid arenguhäireid ja ka kahjustusi ajukelmetel ja ajukoes. Kuna seni teadaoleva põhjal need ei saa põhjustada vaevusi täiskasvanul, peetakse neid juhuleiuks millel ei ole kliinilist tähendust.

Dr. Ain Pajos