Raske rääkida 16.01.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem selles, et ei saa korralikult rääkida.
Sõnad ei tule suust korralikult välja, halb on rääkida.
Vahepeal saan korralikult suhelda, aga vahepeal on raskusi.
Rääkida on kergem siis, kui ma liigun ringi, kui koha peal seisan/pikutan, siis ei saa korralikult suhelda. Mida olen tähele pannud, et kui toetan selga vastu diivanit vms. siis raskem rääkida.
Olen tähele veel pannud, et kui üks päev joon alkoholi, siis järgmine päev on kergem rääkida.
Lapsest saadik olnud teistsugune hääl kui teistel inimestel.
Kuna see asi hakkab juba ära tüütama, vaja inimestega korralikult suhelda.
Milles võib antud probleem olla, kelle juurde peaksin pöörduma?
Enda perearsti juurde pole soovi minna, kuna seal niikuinii targemaks ei saaks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui muid tervisehäireid ei ole, tuleks minna logopeedi konsultatsioonile. Küsige suunamist perearstilt.

Dr. Ain Pajos