Kompuutriuuringute kahjulikkus organismile? 15.11.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, pean lähiajal minema kompuutertomograafia uuringule, hirmutati mind sellega, et see on tervisele väga kahjulik, vähki tekiav jne. Kas see vastab tõele, kui kahjulik on kompuutertomograafia ja magnettomograafia, mis jälje jätavad organismile?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvatakse et CT uuring tõstab üldist vähiriski ca.1,5%. Valik tuleb teha halva ja veel halvema vahel (haigus jääb diagnoosimata). Tuleks aga kindlasti vältida põhjendamatuid uuringuid.

Dr. Ain Pajos