külmad peavalud 19.11.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

3 nädalat tagasi koristasin ma 3h kuumuses (elan hetkel Austraalias) ja peale koristamist jõin 2 klaasi piima ja mõned
küpsised, Peale seda hakkas mul kohe paha, mõtlesin, et see läheb üle, aga ajas iiveldama ja pidin söödu välja oksendama. Oli nõrkus,
kõht lahti ja tuikav peavalu. Mõtlesin - kas kuumarabandus v toidumürgitus. Õhtul oli juba hea süüa, samuti ka järgmine päev. Kolmas päev
oli jälle paha, sõin hommikust, pea valutas ja isu ei olnud. Olin siis u 6 tundi söömata, sõin peotäie pähkleid ja mandariini ja pidin
jälle selle välja oksendama. Ülejäänud aeg kuni tänaseni on olnud pidev ja tugev tuikav, pulseeriv, suruv peavalu. Pikali olla on hea, kui teen midagi aktiivset, hakkab pea kohe valutama.

Veel vahel lööb mul pähe külm valu, ükspäev lõi vasaku kaela ja õla külmaks, kui koristasin. Katsudeski oli vasak pool külmem kui parem.
Hakkasin siis mõtlema, et mul on peavalud olnud umbes aasta, mäletan et olen kurtnud kogu aeg oma elukaaslasele, aga ei mäleta, milline
see valu oli. Samuti on mul külm valu pähe löönud, kestab umbes 3min. Täna oli terve pea täiesti külm, ka katsudes elukaaslase poolt, kuigi oli palav päev ja sõitsin ainult autoga poodi ja koju tagasi. Seedminine on ka korrast ära läinud ja vasakul alakõhus on pidevalt valud.

Lõpetan praegu ka sammhaaval antidepressantide võtmist, mida olen võtnud pool aastat. 5 aastat tagasi võtsin neid samu aasta aega. Nädal enne kui peavalu hakkas oli mul kohutav stress ja nutsin mitu päeva.

Kas on võimalik, et see stressihoog kuidagi mõjus? Igapäevaelu segavad need peavalud ja ei tea mis siis saab, kui tööl hakkan käima. Ja külmavalud on hirmutavad. Veel olen ma madala vererõhuga. Pöördun juba kolmanda arsti poole, sest teised on pakkunud, et kas olen rase, on toidumürgitus v "mingi" viirus, maoprobleemid... rase ma ei ole ja ei usu, et ükski teine probleem kestaks 3 nädalat peavalu näol. Suured tänud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei saa teid ravida kirja teel. Tuleks pöörduda kohalikku arstipunkti ja teha vajalikud analüüsid ja uuringud.

Dr. Ain Pajos