Peale ajutraumat kummalised hood 11.11.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul käivad mingisugused veidrad hood peal, need näevad välja umbes nii:
näiteks kui olen väga väsinud või keegi teatab mulle mingi halva uudise või olen teinud füüsiliselt või vaimselt väga pingutavat tööd, siis tunnen, kuidas peas muutub kõik kummaliseks. Ma ei oskagi seda täpselt kirjeldada, aga pea muutub selliseks raskeks, oleksin nagu vati sees, sel hetkel olen väga kergesti ärrituv, ei taha/jaksa teistega suhelda, väga tihti hakkan iseenesest nutma. Kuid see on alles eelmäng, sellele järgneb siis see nö hoog, kus ma nagu vajun ära, mu mõistus on sellel hetkel selge, kuid ma ei suuda ennast siis liigutada ega teiste kõnele vastata, see kestab umbes paarist minutist kuni 15 minutini. Siis suudan ennast jälle liigutada, kuid ei mäleta sellest hoost suurt midagi, aga tean, et hoo ajal saan aru kõigest, mis toimub. Peale hoogu (mis on viimasel ajal keskmiselt 1 kord nädalas) on järgmised paar päeva kummalised, esineb ka kergemaid(lühemaid) järelhoogusid. Nendel paaril päeval on enesetunne enam-vähem samasugune, nagu just vahetult enne hoogu (nagu ülevalpool kirjutasin). Lisaks olen siis paranoiline, tekivad igasugused hirmud (üldiselt endale ette kujutatud asjadest), kõne on natuke raskendatud, keskenduda ei suuda, mõtlemine on raskendatud (nagu tuleks mõtetele sein ette, millest läbi mõelda ei suuda). Aga nendel vähestel päevadel, kus hoogu ega neid hoojärgseid asju pole, on kõik väga normaalne. Mis asi see võiks olla? See tõsiselt segab mu elu, mul on ka väike laps, kellega olude sunnil pean väga tihti kahekesi olema, siis on see ka päris ohtlik.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Rääkige perearstiga, paluge temalt saatekiri neuroloogile ja helistage tel. 6 748 591. Tegemist võib olla traumajärgse epilepsia väikeste hoogudega nii et vajalikud on lisauuringud. Paluge enda kätte ka kõik materjalide koopiad traumajärgsetest uuringutest.

Dr. Ain Pajos