Lapsel käed surisevad 02.12.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Meil mure poja pärast, kes praegu 3 aasta ja 10 kuu vanune. Ta kurdab juba kolmandat päeva, et käed surisevad, alguses kirjeldas seda kui käte värisemist. Vahetevahel ütleb ka, et pea valutab, aga kirjeldada seda ei oska (mõni kord otsa eest ja mõni kord kukla poolt)
Hetkel on ka nohu ja köha.
Laps on enneaegne (sündis 31-l nädalal, 1700g), kuid enneaegsusest lähtuvalt probleeme ei leitud. Lastehaiglast koju saades jälgimisele ka jäetud.

Kas käte surin võib olla seotud põetava viirushaigusega? Mida peaks edasi uurima?

Ette tänades
M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan probleemi püsimisel pöörduda lastehaiglasse. Võimalikke põhjuseid on mitu.

Dr. Ain Pajos