Psühholoogilisest seisundist tingitud kogelemine 25.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

pole 100% veendunud, et kas tegu on neuroloogilise probleemiga või mitte. Olen nimelt 20 aastane noormees ja juba aastaid on vaevanud kogelemine.

Kogelemine on esinev siis, kui on mingi probleem (tüli, juhtum). On kindlad sõnad, mis vahel lihtsalt välja ei tule ja püüan siis leida nende sõnade asemele midagi muud. Kui kõik on hästi, kogelemist ei ole.

Näide: Soovin rongiga sõita Tartusse, aga kontrolörile ei suuda öelda Tartu vaid lõpp-peatus. Samas kui ei ole suhtlemises kontrolöriga, suudan sõna Tartu öelda ilma probleemideta.

Ma ei oska öelda, kas tegemist on neuroloogilise probleemiga ja kui on, siis mida võiksin ette võtta? :)

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti peaksite nõu pidama logopeediga - kõnehäirete spetsialistiga, kes töötavad suuremates polikliinikutes.

Dr. Ain Pajos