Puugiga seotud haigused 24.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

sain septembri algul puugilt hammustada, jälgisin hammustuskohta ning pöördusin perearstile, kui tekkis iseloomulik nahapunetus. Praegu saan antibiootikumiravi. Täna sain ka vereanalüüside vastused, antikehad borrelioosile olid muidugi olemas, aga entsefaliidile piiri peal. Mida see õieti tähendab? Kas võin olla selle läbi põdenud? Puuke olen endalt varemgi leidnud, elan Pärnu lähistel. Vaktsineeritud samuti pole. Halvasti end praegu küll ei tunne, peavalusid pole. Mida võiksin ette võtta, kas peaksin end vaktsineerima?

Lugupidamisega

Evelin

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Puukentsefaliiti võib põdeda ka nii, et haigeks ei jäägi. Soovitav on siiski end kaitsta vaktsineerimisega.
Dr. Ain Pajos