Vasak pool nägu ja käsi õlast sõrmedeni tuim ja eb 28.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minul järmine mure. Viimasel ajal kuuke kaks on andnud tunda vasak käsi väike sõrm ja teine seal kõrval on muutunud tuimakas ja ebameeldivaks ja siis kogu käsi. Samas on tunda ka vaska pool nägu, põsk oleks nagu tuim ja suu ka nagu. Siis jälle nagu kaob ära ja tuleb tagasi. Aastal 2006 juulis käisin neuroloogi vastuvõtul valu sööstud paremal pool ja uimasuse tõttu, siis tehti mulle MRT uuring peaajust ja vastus oli et kõik on korras. Arst soovitas liikuda ja tegeleda füüsilisega rohkem.Seda olen ka nati kiire elutempo kõrvalt teinud. Nüüd siis ilmnes järgmine probleem, millest ma kirja alguses kirjutasin. olen väg mures kas mind vaevab mingi raske haigus? Olen muidugi seline tüüp kes väga muretseb iga väikese asja pärast. Vererõhk on normis.
Ootamajäädes teie vastust
Kairi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sõrmede tuimuse põhjuseks võib olla närvi kompressioon küünarliigese piirkonnas asuvas luukanalis - vältige küünarnuki toetamist kõvale pinnale ja kõveras käega magamist. Näo tuimuse põhjus vajab täpsustamist - võib käia koos migreenihoogudega. Soovitan neuroloogi vastuvõtule minekut.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591