Avatud ovaalmulk 15.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist Dr. Pajos,
Paluksin teie arvamust antud olukorrale. 2006 aasta sügisel jäin esimest korda lapseootele ja raseduse 6ndal nädalal lennureisi ajal esinesid paresteesiad näos ja kätes ning kordusid ka nn. mitte lennu ajal. 13ndal rasedusnädalal tehti söögitorude ehhogardiograafia ja avastati avatud ovaalmulk 0,2 cm, vaadati üle UHga veresooned ja magnetresonantstomograafia kõik oli korras, ummistust polnud, trombe ka mitte. Võtsin verd vedeldavaid preparaate kuni 1 kuu enne planeeritud keisrilõiget ja kõik sujus kenasti. Avatud ovaalmulgu pärast ei soovitatud ise sünnitada. Pärast rasedust on vahelduva eduga neid nn. ärasuremisi näos ja kätes esinenud ja viimasel ajal püsivad need rohkem kui paarkümmend minuti, vahelduva eduga terve päeva. Kas ned paresteesiaid võiks panna selle mulgu arvele või on neil ka mingi muu põhjustaja? Kas mulgu kinni panemine on minu variandi puhul õigustatud? Kuidas peaks edasi talitama oma murega!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ei ole põhjus avatud ovaalmulgus, mis on üsna sage leid. Soovitusi ei saa kahjuks nii väheste andmetega anda.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591