Nägu viltu 10.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma ema pärast. Ema vanus 60. Hakkas kaebama poole näo tuimaks muutumist, kaasa arvatud keel, ning silm hakkas vett jooksma. Arsti juurde ei lähe- "valge kitli sündroom", ehk kardab arste. Millega võiks tegu olla, et nägu viltu kiskus? Rääkida saab, ja läks veel tööle järgmine päev.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist näonärvi põletikust tingitud poole näo halvatusega. Harilikult seisund paraneb ise. Tuleks teha harjutusi näolihastega ja vältida külmetust ja tõmbetuult.

Dr. Ain Pajos