tsüstid 14.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Minu mure on järgmine. Mul on laps 2 a 8 k hetkel. Kui ma teda ootasin siis avastti raseduse ajal ultrahelis lapse ajus kaks tsüsti. 30 ndal nädal kui tagasi läksin öeldi et VIST on kadunud aga see vist jäi sinna öhku. Siit ka küsimus, kas need tsüstid vöivad tagasi tulla ja takistada könearengut, set ta ütleb mul ainult 5 selget söna, kui mängib, siis teeb harva mingit auto häält kaasa, üldiselt on vagusi. Aga muidu saab aru köigest mis talle rääkida ja kui paluda midad tuua siis teeb seda. Kui ohtlikud need tsüstid vöivad olla, kui need on taagsi tulnud. Arstile saame alles juuli alguses. Oleksin väga tänulik kui seletaksite veidi seda.
Emme Saaremaalt

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tsüsti ajus esinevad üsna sageli ega pruugi mingeid vaevusi põhjustada. Täpsemalt vastata saab siiski vaid lasteneuroloog, kes teeb vajadusel ka lisauuringud.

Dr. Ain Pajos