migreen 23.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere.olen 37.a.naine,migreen on olnud 20.a.,haigushood on kuni kümme korda aastas,kaks aastat olen tarvitanud ZOMIGIT,aitab hästi.14.a. tagasi tehtud pea uuring oli korras;nüüd tehtud uuringus leiti väike isheemiline ajukahjustus vasakul insula projektsioonis.kui tõsine see on?vajab see ravi või edasist uuringut?on see põhjustatud migreenist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Iseemiline ajukahjkustus nooremal naisel võib olla seoses migereenihooga, eriti kui on auraga migreenid. Samas võib tegu olla kaasasündinud või sünnitusest tingitud väikese ajukahjustusega, mida varasem uuring vana tüüpi aparaadiga ei suutnud näidata. Igal juhul on mõtet uuringuid jätkata, et osata vältida võimalikke korduvaid kahjustusi.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591