nooruki kukla valu 27.02.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
13-aastane kõva spordipoiss. Pärast pingelisi päevi (koolipinge, väljasõidud, trenn, pikem rattasõit, magamatus viimastel öödel) järsku ttrennis tundis peavalu kuklas, mis on kestnud 2 päeva. Üldiselt peavalusid tal pole või kui on, siis parac. alati aitab. Praegu tabletti ei küsi, järelikult valu pole piinav. Olen siiski ibuprofeeni andnud. Valgus- ja helikartlikkust, iiveldust pole, magab normaalselt. söögiisu on. Palavikku, nohu pole. Väsimus on suur, kurk on veitsa valus ja mure, miks nüüd küsimuse esitan, oli hommikune väikese näpu tundlikkuse puudumine. See oli surisenud, olnud valus ja seda ei saanud liigutada. Ta liigutas teise käega näpu küll tööle.
Kas peaksin pöörduma arsti poole või paistab see siiski üleväsimusena ja mõned koolivabad päevad aitavad?
Suured tänud vastamast,
murelik ema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asi on ebaselge ja ei ole seletatav üleväsimusega. Kui seisundid korduvad, tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591