sm 20.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
sooviksin Teie kui teise neuroloogi arvamust asjast... Olen 25a neiu.Nimelt mul kahtlustatakse SMi.Neuroloog lasi teha peauuringu-peauuringul MRTga leiti kolded peaajus- kahjuks MRT uuringu vastust mul enda käes pole(on cd piltidega aint).Lisaks kolletele on mul ka teisi tundemärke...(osad kaebused võivad olla tingitud ka sellest, et samasse aega jääb ka chlamydia pneumoniae bakteri e. kopsuklamüüdia aktiivne tegevus)
Sümptomid mis mul esinevad on sellised...SILMADE VALU+väsimus neis(kuigi silmaarst ütles et nägemine 5+ ja tema probleemi ei näe- et valu olevat kolmiknärvist),LIIGESEVALU(jällegi reumatoloog ütles, et verepildi järgi reumat pole kuid on võimalus, et häda on klamüüdia b. põhjustatud),siis suht sageli on PEAVALUD- ka olukordades kus puudub igasugune pinge,olen TOHUTULT VÄSINUD koguaeg( nt. eile olles töölt vabal päeval-6. vaba päev oli-magasin ma 14.30ni-kokku 14,5h- vaatasin paar tundi telekat, kui jäin uuesti magama(tundsin jõuetust ega suutnud üleval olla, läksin lihtsalt pikali) u.17.30 ning magasin 19.00ni... õhtul peale 12 läxin uuesti magama.)- olen tõesti kogu aeg väsinud või LIHTSALT JÕUETU... tunne nagu gripis oleval inimesel, olen täheldanud juba pikema aja vältel(u 1-2aastat) ka MÄLUKADUMIST( paar päeva tagasi unustasin sootuks emaga linnas kohtumise.. kuigi mul oli terve päev vaba... kui ta helistas õhtul kodust ja oli pahane, ei saanud ma veel ikka aru mix.. samuti ei mäletanud ma seda päeva, millal telefoni teel kohtumise kokkuleppisime... tuli välja, et see oli eelmisel päeval...)unustan tihti asju mis olid lähiminevikus ja ei suuda aru saada kui palju aega nt. on mingist sündmusest/hetkest möödunud ja kellele ja mida olen öelnud/ lubanud.Osad sõnad ja inimeste nimed ei tule kohe meelde...kuigi suvel tegi psühholoog sellise mälukatse, et luges 10 nelja tähelist nimisõna ja mina pidin need meelde jätma... kolme korraga olid kõik 10 sõna meeles kuigi need olid tohutult lihtsad sõnad nt. pere, kass maja, sai, koor jne niisiis ütles arst et mu mälu on tema meelest ok....kuid ise ma seda nii ei tunne hoopiski mitte....
juba kevadest saadik on esinenud PEARINGLUSt- nagu oleksin kõikuval laeval(söönud betaserci tablette-tulemuseta) Suvel lisandusid veel juurde LIHASTÕMBLUSED-sagedamini käivad sellised jõnksud jalgades(kas kintsus või jala alaosas), kuid esinevad ka kätes(samuti mitmes käeosas) ja peas- tavaliselt tõmbleb see kehaosa mis on lõdvalt- nt.istudes jõnksuvad jalad kõige rohkem, voodis aga jõnkstutavad kõik kohad kordamööda.et kui öelda kui tihti need tulevad siis ütleme et "soodsas olukorras" esineb 1 min jooksul u. 1-25 tõmblust kas ühes liigeses või terves kehas.
ka nahk jalgadel aegajalt sügeleb(kiheleb) tugevalt kevadest saadik(välimuselt on nahk normaalne)-allergia?! (mul muidu pole allergiaid)
olen käinud ka kõrvaarsti juures- tulemus: terve. ja ka psühhiaatri juures- sõin 6kuud Cipralexi(1tbl.päevas)et ehk teeb see mu erksamaks, kuid tulemusteta. ja psühhiaater on öelnud, et paanika- ega ärevushäiret tema ei tähelda ja ei oska muga midagi peale hakata. Ise ei ole ka stressis ega deprekas :)
hetkel on ka püsiv väike pakavik-37,0-37,5 mis on tõenäoliselt(minu arvamus)tingitud klamüüdia bakterist(oli ka aasta tagasi see ja siis esines samuti väikest palavikku ja ka liigesevalusid- kevadel kadusid mõlemad)
Palun öelge sellele pikale ja veits segasele kirjale, mida Teie arvate.... kas need mimetatud tunnused/kaebused võivad tähendada mul sm esinemist?
ei närveeri ega paanitse, kuid see halb enesetunne on juba pea aasta ja hakkab küll ausalt "närvidele käima"- ma ei suuda oma igapäevaseid toimetusi teha- ei tööl, kodus ega ka vaba aega veetes....unistan aint sellest kuhu end toetada või kus tukastada.
Ise olen vallaline, majandan end ise- töötan fotolaboris( kus ilmutan pilte, kollektiiv on tore).
Muidu olen aktiivne suhtleja ja ringitoimetaja(e.aktivist), kuid aasta 2007 on mul lihtsalt mahamagatud aasta- isegi suve magasin maha
...mõtlen ja mõtlen, et kas nüüd on kõik tähtis kirja pandud.... et ei tuleks vastuseks "aga unustasite mainida...." ahaa.. kontrollitud on kilpnääret ja südant ja kasvajamarkereid.-OK. vereproov on olnud aastaringselt normis isegi kopsu klamüüdiaga, mis peaks iseenesest põletikunäitajaid suurendama...
Väga Teie (ausat)arvamust oodates, Kätlin
JA RAHULIKKE JÕULE TEILE!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid pika ja üksikasjalise elektronkirja eest! Te olete tõesti väga paljude arstide juures juba käinud ja Teie paljudele kaebustele on ka põhjust leida püütud.
Kui ma Teie kirja lugema hakkasin, jäi mulle esialgu mulje, et võite kannatada nii meeleoluhäirete kui ka kontsentratsioonivõime alanemise all. Aga psühholoogid on Teiega juba tegelenud ja probleemi eitanud. Pidevat väsimust saab seostada iga kroonilise haigusega: nii infektsiooni kui ka degeneratiivse närvihaigusega.
Minu ku neuroloogi tähelepanu on suunatud kindlasti Teie aju - uuringul avastatud degeneratsioonikolletele ja seetõttu soovitan Teil regulaarselt külastada neuroloogi, kes vajadusel kordab uuringut ja korraldab ravi.
Oluline on jälgida Teie haiguse dünaamikat, selleks ongi vajalik regulaarne neuroloogi visiteerimine.
Haiguse dünaamika kinnitab diagnoosi.
Lugupidamisega,
Katrin Kaarna