Kas verevarustuse häired? 03.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 38a naine. Töötan arvutiga. Aastaid tagasi olid mul pearinglused koos oksendamisega, nüüd aastaid hiljem annab kael tunda.

Asi hakkas 2 nädalat tagasi, kui peast (otsmikust ninajuureni) käis läbi külm jutt. Tekkis hirm ja minestamise tunne. Kiirabi diagnoosis ärevushäire (kõik näitajad korras). Nüüd olen 2 nädala jooksul 3 korda kiirabis käinud (viimane kord lausa visati mind välja, soovitati pöörduda psühhiaatri poole). Aga minul halb tunne )valud ja suremistunne vasakus käes, vahest paremas, pealaes sähvib, kõrvades kohiseb. Kaelapilt näitas, et on lülide pitsumine. Hirm tekib iga natukses aja tagant, magama ei julge jääda ja samas üleval ka ei julge olla, kardan minestada ja surra. Võtan ka xanaxit, stugeroni, gingo-bilobat,magneB6, panangini (sest südames extratsüstolid) aeg-ajalt. Neuroloogile on aeg alles jaanuaris. Kardan, et i midagi tõsist lahti. Huvitav on see,et hommikul on asi korras, tundeid hakkan tundma (peas) päeval 2-3 ajal.

Mida peaks tegema ja kust abi saada?

Tänan!

I.K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Helistage tel 6 748 591
Eelnevalt küsige perearstilt saatekiri neuroloogile.

Dr. Ain Pajos