Peavalud üle kuu aja. 31.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

25.aprillist saati pole koolis käinud (14 olen, T), kaks nädalat olin palavikuga, mis läks üle 38,5 ning peale kaht nädalat saime aja perearsti juurde, tuli välja, et on põskkoopa põletik, samal nädalal kui käisin arsti juures hakkasid millalgi ka peavalud, tugevad laubal ja põskkoobaste piirkonnas. Arst ütles, et see tuleneb põskkoopa põletikuga. Antibiootikumi kuur sai tehtud ja perearsti juures jälle käidud, öeldi, et põskkoopa põletikku enam pole, aga minu peavalud olid siiski aina suurenenud. Sain saatekirja haiglasse vastuvõttu. Kõrva-,nina-,kurguarst vaatas läbi ja ütles et arvatasti sellest, et nina on kinni ja aju ei saa hapnikku. Kirjutati haiglasse sisse. Veeni antibiootikume neli korda päevas pluss veel sudafed kaks korda ning üks kord mingi ovaalne valge tablet. Nelja päeva pärast vaadati üle, nina oli väga ilusti lahti, ei nähtud põhjust miks pea peaks veel valutama. Saadeti neuroloogi juurdi, vaatas läbi ning ültes, et ostaksin apteegist magneesiumi tablette ja kui nädala aja pärast pole valud ikka ära läinud, tuleksin tagasi. Üle nädala aja oli sisi möödas ja peavalud olid üpriski võimatud. Ibuprofeen enam valu ära ei võrnud, võtsin coxtrali-i, see aitas paremini. Läksin tagasi ja pandi kolmeks päevaks haiglasse, aga öösel võisin koju minna. 8-15.00 olid uuringud iga päev ette nähtud. Esimesel päeval ei tehtud midagi, teisel päeval tehti EEG, EKG, silmaarst ja psüholoog. Täna tehti MRI. Täna oli ka viimane päev haiglas. Arst vaatas tulemused üle ning ütles, et kõik tulemused on väga head ja korras. Siiski, peavalud on alles. Tegelikult ma isegi lootsin, et mul midagi viga on, et saaks selle põhjuse teada, saaks ravida. Raske on ravida midagi, mida sa ei tea olevat. Äkki oskate veel pakkuda variante peavalu tekkeks ja nii pikajaliseks kestvuseks ja mida peaks veel tegema? Mingis uuringud, protsetuurid vms?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuringud siin enam ei aita. Vaja on asjatundliku arsti läbivaatust ja konkreetset ravi.

Dr. Ain Pajos