Vaksineerimine peale puugihammustust. 25.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mu tuttaval oli teisipäeval 22.05.07 puuk.
(Ta ei ole varem "puugisüsti" saanud.)
Ta eemaldas selle ise, kuid puugihammustuse koht kakkas punetama ja sügelema. See on küll tavaline nähtus, aga ta läks igaks juhuks perearsti juurde seda näitama. Puugi pead, ega muid võõrkehi ei olnud hammustuskohta sisse jäänud. Tagasi kutsuti ta esmaspäevaks (28.05.07) et teha talle ära "puugisüst".
Tahaks teada Teie arvamust. Minuteada ei tohi seda teha.

Ette tänades.
Priit

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti oleks vajalik antibiootikumikuur võimaliku borrelioosiohu tõrjumiseks.

Dr. Ain Pajos