ärkamishäire 07.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mind väga huvitab, miks on vahepeal hommikuti nii, et kui inimene ärkab siis ta ei saa ennast liigutada. Ta teadvus on korras, silmad lahti ja ta näeb aga liigutada end ei saa. Tekib tunne et tahaks karjuda aga ei saa, sest kogu keha ei allu mõtetele. Nagu hing oleks ärganud aga keha mitte. see kestab hommikuti umbes 2 minutit. vahel vähem, vahel rohkem. mis seda võiks põhjustada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemis võib olla narkolepsia nimelise sündroomiga. Kaasuvad tihti päevased uneatakid ja jalgade nõrkus seoses tugevate emotsioonidega.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos