Pärilikkus 20.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Nimelt mure järgmine, minu isa suri mõned kuud tagasi peaaju tuumorisse. Tahaksin aga teada kui tõenäoline on ka mul kunagi sellesse haigestuda(olen 28 aastane üksiklaps)? Kas on näiteks vajalik valvel olla, kui mingid sümptomid peaksid ka tekkima või on muretsemine liiast? (Olen oma isalt pärinud ka palju teisi iseloomuomadusi.)

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere
Aitäh küsimuse eest.
Muretsemiseks ei ole põhjust, ajukasvaja ei ole päritav haigus.
Teatud haiguste osas on nn eelsoodumus, s.t suurem tõenäosus haigestumiseks, kui perekonnas esined teatud haigusi ( diabeet, veresoonkonnahaigused, naistel rinnavähk), kuid ajukasvajate osas ei ole ka sellist seost leitud. Miks ajukasvajad tekivad, ei ole veel suudetud selgitada, võimalik, et selles mängib rolli lihtsalt paljude ebasobivate asjade kokkulangemine.
Teile soovin aga positiivset ellusuhtumist ja edu kõiges, mida ett võtate.

parimate tervitustega
dr. Kaarna