Kuidas ravida? 02.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mulle tehti septembris 2006.a oiperatsioon osalise narkoosiga (selja piirkonda). Käesolevaks ajaks on seljanärvid muutunud valulikuks. 4. 12.2006.a pöördusin perearsti poole. Viimane väitis, et tegenist on radikuliidiga. Raviks olid DIclofenak süsitid. Midagi ei aidanud. Käesolevaks momendiks esinevad sellised sümptomid:1. liikumine valulik (puusaliigese koht);
2. peale pikemat istumist toolil valu alaseljas ja puusas;
3. tõusmisel esineb valu samuti liigese piirkonnas ja seljas;
Aidanud on Diclofenak plaaster, kuid seda ainult valu vaigistanud. Samas on huvitav, et valu ei ole iga päev ja ei ole ka periooditi. Käia on küll natuke valus, kuid kannatab ära, kummarduda valus.
Mida soovitate teha, kas eirikutud nidagi narkoosi tegemisel, otsiti nimelt süstlaga õiget kohta kokku kuus korda(6süstlaauku oli). Tänan ja head uut aastat Teile!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilma läbivaatuseta ei ole selge valu põhjus (puusaliiges?, nimmedisk?) Süstlaga on võimalik teoreetiliselt vigastada nimmediski kuid seda juhtub harva ja tõestada ei ole võimalik. Kui valu püsib, tuleks teha rö. pildid nimmelülidest ja võimalik et ka puusaliigestest.

Dr. Ain Pajos