Mis juhtus? 05.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen olnud võrdlemisi terve, arstil pole pidanud käima, aeg-ajalt käin doonorina verd andmas. Olen 29.a. Juhtus minuga selline jube lugu: kõige pealt "suri ära" parem käsi, siis parem näopool. Kadus ära kõnevõime, üritasin rääkida, aga kuuldus ainult arusaamatu häälitsus! Üritasin meili saata, aga poolelt sõnalt sai äkki mõistus otsa - ma ei osanud kirjutada! Kogu mälu oli kadunud! Ma ei suutnud mitte midagi meelde tuletada, kuidas ma ka ei proovinud. See kestis vist 30 minutit. Isegi peale mälu taastumist tundus oma aadressgi võõrana, et lausa kontrollisin seda. Õnneks olin oma kodus. Perearst saatis mu kohe närviarstile, kes kirjutas tabletid (Lexotanil) ja saatis mu minema. Pidas mind vist tüütuks närviliseks naisterahvaks, kes tahab rahusteid. Tegelikult olen pigem rahulik ja kinnine. Ta ei vastanud mu küsimustelegi, rääkimata vereproovist või vererõhu mõõtmisest (mul on soodumus kõrgele vererõhule). Ma kardan kohutavalt, et see kordub, ma ei julge üksi lastki lastesõime viia. See oli hullem kui õudusunenägu! Kui ma rahusteid vajan, siis just selles hirmus. Mis minuga juhtus? Kas see võib korduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eelkirjeldatud mööduva tervisehäire põhjuseid võib olla mitu. Arvan samuti, et põhjuseks ei ole neuroosiseisund või stress. Soovitan spetsialisti konsultatsiooni , tõenäoliselt on vaja ka lisauuringuid.

Dr. Ain Pajos