valus muhk peas 07.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen mures oma kuklas (paremal) paikneva muhu pärast. Ta on selline natuke pehme ja katsudes valulik. Enne asus samasugune natuke kõrgem mügarik vasaku kõrva kohal, peas. Nüüd nagu seal enam seda tunda pole. Need muhukesed on tundlikud näiteks ka magades, toetudes peaga vastu patja. Kukkunud ma viimasel ajal pole. Lapsepõlves on mul peatraumasid olnud küll. Seoses sellega olen viibinud ka raviasutustes ja uuringutel. Mu vennal avastati keskkooli eas epilepsia. Olen väga mures, et ega mind äkki ajukasvaja või mõni muu jube tõbi kimbuta. Mul on ju elus praegu kõik niiiiiii hästi ja mind vajavad mu kaks väikest last. Palun vastake, mis see võiks olla ja kuhu peaksin pöörduma.

Ette tänades,
Marge

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegemist ajukasvajaga. Näidake oma muhku perearstile.

Dr. Ain Pajos