Soovin Teie arvamust ema seisundi kohta. 02.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ema on praegu 49, tal on ´92 aastal opereeritud selg, kuna tal valutas see radikuliidi tõttu koguaeg. Peale seda valud kadusid. Kuna ema on alkoholi väga kaua kuritarvitanud, siis hakkasid peale 2000-ndat aastat jalad tuimaks muutuma, kuid oma eluviisi tõttu lõi ta arsti juurde mineku suhtes käega. Kuni momendini, mil ta oli täiesti liikumisvõimetu allpool vööd. Sai haiglas ravi, taastusravi ja invaliidsuse 100%, millest pool on neuroloogiline diagnoos (alkohoolne polüneuropaatia) ja teine on psühhiaatriline (alkoholist tingitud ajukahjustus, deperssiivsus, paanikahood). Mina, tema tütar, kolisin ema pealinna, kus ise elan ja panin alkoholitarbimisele piiri. Ema on konkreetselt luku taga ja välja ei saaks ta nagunii minna, sest käimine on väga vaevaline, kuigi ratastooli ta enam õnneks ei vaja.
Nüüd aga on ta selg ja jalad meeletult valutama hakanud. Ma mõistan, et närvikahjustusest, aga kas tõesti midagi ei saa selle leevendamiseks ette võtta? Käisime Tõnismäe polikliiniku neuroloogi juures perearsti suunamiskirjaga, paraku tema kirjutas ainult Diclofenac süste välja, et ema saaks valudest hoolimata magada ja see oli kõik. Ei saatnud uuringutele ega midagi. Ema nimelt kahtlustab, et tal kasvab selgroolülide vahele kõhr vms, et see ta selja jälle valutama paneb. Röntgenisse pole teda saadetud, polevat mõtet sellel, nagu polikliinikust öeldi. Aga ma tahan tõesti kuidagi ema aidata, seepärast kirjutangi Teile. Kui Te arvate, et midagi saab ära teha, et ta ei peaks elu lõpuni valuvaigisteid ja unerohtu tarvitama, siis ma panen kohe Teie juurde aja kinni.

Ootan väga Teie vastust. Aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilma haiget nägemata ja piltidega tutvumata ei saa konkreetset nõu anda.
Tulge vastuvõtule

Dr. Ain Pajos