Kas on võimalik selja valust vabaneda? 13.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sügisel tehti lülisambast pilt, mis näitas neljanda lüli 7 sm.välja sopistust. Perearst soovitas seljali lamada ja valuvaigistit. Valu läheb õhtuks väga tugevaks, eriti peale kummargil töö tegemist. Eriarsti vastuvõtule tulekut ei pidanud ta veel vajalikuks. Küsisin puude taotlemise kohta, ka seda ei pidanud ta võimalikuks. Ometi on mul töö tegemine väga vaevaline, eriti õhtul. Olen talupidaja ja loomad tuleb iga päev sööta. Käin kiropraktiku juures. Peale seanssi on päris hea olla. Tööd tehes vajub kõik jälle tagasi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas neljas nimmelüli on nihkunud 7 mm.?, Kui pildi tegemisest on möödunud pool aastat, tuleks teha uus pilt et hinnata lülisamba stabiilsust. Püstijalu töötamisel ja raskuste tassimisel võib nihkumine süveneda - närvide pigistus - valu tugevnemine. Tuleks vältida raskuste tõstmist ja tööd tehes kanda tagant laia nahkrihma (korsett). Täpsemalt saab öelda peale läbivaatust ja piltidega tutvumist.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos