füüsiline pingutus ja tugev tukslemine peas 13.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Millest võib tuleneda füüsilise pingutuse järgne tugev tukslemine kuklas? Nimelt, kui teha mõnda aega intensiivselt trenni, siis hakkab kuklas tugevalt pulsseerima. Kui pulss taas normaliseerub, pulsseerimine lõpeb. Tegemist aeroobikalaadse treeninguga. Kas võib asi olla ka selles, et treeningsaalis on väga halb ventilatsioon ning pidev õhupuudus? Või on hoopis midagi lahti pea veresoontega? Ujudes sellist asja ei esine.
Olen 26aastane naisterahvas.
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas ka vererõhk väga kõrgel?
Mõnikord on seos migreeniga.

Dr. Ain Pajos