lihaste tômblemine 04.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24 aastane naine, kellel on aeg-ajalt (mitte iga päev aga umbes iga teine päev) esinenud üksikute lihaste tômbluseid, peamiselt reitel ja ôlavartel. Tômblused kestavad 1-2st sekundist kuni umbes 10 sekundini ja ei ole valulikud. Värinad ei ole seotud füüsilise pingutusega, vaid esinevad näiteks ajal mil töötan arvuti taga, seisan bussipeatuses vôi loen raamatut. Ka ei ole ma märganud värinatel seost suurenenud pingete vôi stressiga.
Kas peaksin muret tundma vôi on tegu normaalse nähtusega?

Lugupidamisega,
V.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihastõmblused on normaalne nähtus. Kui need muutuvad häirivaks, tuleks määrata veremineraalide sisaldus (K,Na,Ca) vereseerumis (perearst).

Dr. Ain Pajos