Punastamine ja liigne higistamine 05.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu probleemiks on see, et kardan avalikke esinemisi, kuigi töö vahel seda nõuab. Alati, kui pean kuhugi ette astuma või kuskil sõna võtma, siis olen punane kui peet ja higistan end täis. Vanust on juba piisavalt, pubeka iga on ammu möödas(27-a), aga probleem säilinud ja segab tohutult olemast mina ise. Kas selle vastu leiab ka mingit arstiabi, kirurgiliselt (olen kulnud mingite närvide läbilõikamisest) millegi eemaldamine, ravimid? Ei oska ise kuhugi selle probleemiga pöörduda, kui et ülipurjus peaga probleem kaob, aga see ei ole ju lahendus.... Kas pean tõesti üksi metsa elama minema, kus mul seda probleemi poleks?
Viimasel korral tekitas see mulle sedavõrd ebameeldivust, et enam sedas minna ei saa lasta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Abi saab närvisüsteemi tasakaalustavast ravist. Selleks tuleb pöörduda spetsialisti poole.

Dr. Ain Pajos