Delikaatne probleem 17.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei oskagi kohe alustada. Alates augustist 2003 on vahelduva eduga alaseljavalu(röntgenülesvõte lumbaalosast? on korras), valu leevendamiseks Ibuprofeiin. Kõige sellega kaasnevad pidevad põiepõletikud (alati proovis olnud erütrotsüüte, leukotsüüte ja valku), millele on nüüd lisanudnud ka..kuidas öelda, püksi pissimine (tilkadena, öösiti alla ei pissi) ja tugevnenud lihasvalu?sääre allosas kuni labajala tipuni (õigupoolest pole see valu, vaid pigem kuumamine ja kipitus,endale tundub, et see jalaosa muutub kuumemaks ka võrreldes ülajäsemetega,ei sügele). Kõike seda saadav igapäevane otsmiku piirkonnas peavalu (ainult selline lokalisatsioon, tuim valu, ei sõltu äkilistest liigutustest ega millestki muust).Tegelen tänu erialale kemikaalidega(enamasti pakendatud vormis, sealtpoolt kahjustus? minu arust minimaalne/olematu), aga ei tea juhtu, kus oleksin saanud mingilgi moel kahjustada nahka või seedetrakti.
Kas need sümptomid võiksid olla varjatud närvipinge/depressiooni tulemus?Või võib tegemist olla polüneuropaatia või lihtsalt neuropaatiaga (suhkutase normaalnivool, vereproov põletikku ei sedasta (sete on normaalne ja muud kliinilise vere näitajad ka)? Loomulikult ei saa patsienti nägemata mingit dianoosi öelda, aga neuroloogille pääsen alles kuu aja pärast ja tahaks natukenegi selgust.
Tänan ette vastuse eest!
28.-a naine

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Kahjuks pean vastama Teie küsimusele, et ilma Teid nägemata ja neuroloogilist läbivaatust tegemata pole võimalik midagi täpsemat öelda. Kirjast loen, et valu ja erilised aistingud kanduvad peamiselt ühte jalga, mistõttu tekib siiski kahtlus, et tegemist võib olla seljast tingitud hädaga. Paraku on aga nii. et neuroloogiline haigus ei põhjusta uriini analüüsi muutusi. Setõttu vajate te siiski neuroloogi konsultatasiooni. Samuti tuleks perearsti juures täpsustada, mis põhjusel on uriini analüüs sellise leiuga.
Mis puutub aga peavalusse, siis arvan, et see võib küll olla teistest muredest tingitud stressist.