käte närvid? 17.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba 4 kuud on möödunud ajast,mil ma ei tunneta õieti om käsi.Peale 15 km
jalgrattasõitu jäi mul ühe käel keskmine ja neljas sõrm tundetuks,sõrmed olid nagu nõelu täis,valusööst kandus isegi õlapiirkonda. Veidi paremaks on läinud aga mitte oluliselt.Näppude vahel ei saa midagi teha.Algul pillasin kööginõusid maha, käsi oli tundetu.Olen sõrmi masseerinud,teinud sooja vanni.Parema käe sõrmed olid nii paistes,et olin sunnitud oma abielusõrmuse sõrmest katki lõikama.Praegugi ei saa sõrmi suruda rusikasse.Imelik on see,et nii parem kui vasak käsi on kanged ja paindumatud.Omaalgatuslikult hakkasin määrima nüüd Fastum Geliga.Olen 51 aastane naine .Ravimeid ei tarvita.Mul on varem ka olnud just jalgrattasõidu ajal nii,et 2 sõrme surid ära,aga peale mudimist oli jälle kõik korras.

Tänades Teid ette

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
Teie poolt kirjeldatud sümptomite alusel on Teil karpaalkanali sündroom, mis on põhjustatud käe n.medianuse kompressioonist kanalis, kus närv sees kulgeb.Oma osa etendavad sündroomi kujunemisel sidemete paksenemine trauma, raske füüsilise töö aga ka nn. sundasendi tagajärjel, milleks võib olla just jalgrattaga sõit. Samuti on soodustavateks faktoriteks mitmesugused ainevahetushäired ja hormonaalsed häired.
Soovitan pöörduda neuroloogi konsultatsioonile, kes sõltuvalt probleemi tõsidusest ja raskusastmest oskab Teile soovitada vajaliku ravitaktika
( lokaalne süstimine või kirurgiline ravi ). Oluline on hetkel leevenduse saamisaks hoiduda tegevustest, mis võiksid sümptomeid ägestada,. Soovitatakse ka rannet sirutavaid randmetugesid ( ortoose ) öösel. Vajadusel võib tarvitada ka mittesteroidseid põletikuvastaseid valuvaigisteid.
Lokaalne määrimine tõenäoliselt olulist leevendust siin ei too.

Edu ja jõudu soovides,
Teie arst.