jalakramp 24.05.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Põdesin kaks aastat tagasi tugevat istmiku närvipõletikku. See juhtus ootamatult ja halvas kogu parema jala (see oli täitsa surnud), tekitas väljakannatamatut valu ja ei lasknud mul üldse tõusta varvastele, kõndimine oli ka häiritud kuna jalg ei kuulanud sõna. Esimese abi sain massöörilt, või rahvakeeli kondiväänajalt, pani veidike seda kõike paika ja olin võimeline veidikenegi asendit leidma, et magada. Kuid pöördusin ka arsti juurde kes suunas kohe mind haiglasse, kuna kartis koguni, et noata siin midagi ei tee. Kuid paranesin tänu võimlemistele, eletriravile ja massaazile. Arstid ei tahtnud isegi uskuda. Minu usku sisendas kondiväänaja kes oli mulle enne öelnud, et lootusetult siis vigastust ei ole. Kuid nüüd! Ikka veel sellest ajast peale on mul paremal jalal kintsu tagaküljel peopesa suurune tuim koht ja öösiti kisub jalg mitmeid kordi krampi ja seda väga valusti. Ja kui ta on nii krambitanud rohkem kui kaks korda öö jooksul, siis on hommikul jalg põlveõndla kohalt väga kiskuv ja valus, ning sunnib vähemalt pool päeva isegi lonkama. Kas see on loomulik peale seiist haigust ja kas see on mööduv nähtus. Juba ette tänades!!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuimustunne ja krambid paremas jalas on tõenäoliselt närvijuure kahjustusega seoses. Ilmselt 2 aastat tagasi toimus lülidevahelise kõhreketta väljasopistus ja

sellest närvijuure vigastus. Tuimustunne ja krambid võivad püsida mitu aastat kuid peaksid siis vähehaaval taanduma. Kui krambid väga häirivad tuleks pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos