Valud südames hingamise ajal 28.05.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Pöördun Teie poole, kuna lugesin südamehaiguste poole pealt, et kui süda vaevab rahulikus olekus, siis ilmselt pole tegu südamehaigusega.
Mul on selline probleem, et näiteks vahel diivanil istudes, või vasakul küljel magades hakkab süda nõrka valu tegema ja hingates on südamel väga valus. Selline tunne, nagu oleks midagi paigast nihkunud ja süda ja kopsud lihtsalt ei mahu ära. Siis olen kiiresti püsti tõusnud ja ennast võimalikult sirgu ajanud ja püüdnud kuidagi mingit asendit leida, et see hoog üle läheks, vahel aitab ainult kõndimine. See kestab ca 3-10 minutit.
Eile õhtul hakkasin vasaku külje peal raamatut lugema ja nagu oleks midagi rebenenud vasakus küljes, nii valus oli jälle. Ja täna hommikul ärkasin parema külje peal magades ja need samad valud olid tagasi. Ja siiani tunnen vasakul pool ja vasakus õlas mingit pakitsust.
Muidu südamega probleeme pole, liikudes ja ka tugeva ülekoormuse korral mingeid vaevusi pole. Sporti ei tee, kaal on normis. Olen 31 a naine, vererõhk keskmiselt 90/67.
Milles võiks olla probleem?

Ette tänades
Maire

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hea Maire
31 a. vanusel naisel tavaliselt südamehaigust ei esine, v.a. kaasasündinud probleemid, südame iseemiatõbi tekib naisel enamasti kümmekond aastat peale menopausi. Valu südame piirkonnas ja abaluu taga on istuvat tööd tegeval naisel sageli tingitud haiguslikest muutustest selgroo rinna- ja kaelaosas ja sealt lähtuvast roietevahelise närvi ärritusest mis sageli põhjustab ka paikse lihaspinge. Selle kindlakstegemiseks tuleks pöörduda neuroloogi poole. Manuaalteraapia toob siin tavaliselt kiire paranemise.
Dr. Ain Pajos