migreen lapsel 23.05.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel (10.a.) valutab pea juba lasteaiast alates. Tavaliselt on nõrgemad valud 2-3 korda nädalas, mis mööduvad kiiresti pärast paratsetamooli võtmist. 3-4 korda aastas esineb tal aga migreeni (peavalu tugevneb kiiresti, laps oksendab, seejärel jääb magama ning kui ta ärkab, on kõik korras). Oleme käinud paljude arstide juures (perearst, silmaarst, nina-kõrva-kurguarst, laste-neuroloog, kompuutri all samuti), kõik on korras. Neuroloog kirjutas välja ravimi Clotam, mida peab võtma vastavalt vajadusele 1/2 tabletti. Kardan, et rikun lapse tervist nii sagedase rohu andmisega. Selle teemaga pöördusin esmalt Dr. Ain Pajos'i poole, kes kirjutas, et tema arvates on lapsel kõik peavaluhood migreenipeavalud, mõned on lihtsalt tugevamad. Kuna valuhood esinevad sageli, siis oleks vajalik profülaktiline (ärahoidev, ennetav) ravi, mis sobivuse korral võib anda pikaajalise valude taandumise.
Nüüd siis küsimus, kas tõesti oleks võimalik valusid ennetada, sest väga kahju on last vaadata, kui tal pea valutab, see segab ka igapäevast elurütmi. Kuidas see ravi välja näeb? Ja kas võib Teie poole kliinikusse Medex selle probleemiga pöörduda (elan Tartus).
Tervitades ja vastust väga ootama jäädes, Reelika.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Arvestades Teie poolt esitatud informatsiooni, jääb tõepoolest mulje, et tegemist on migreeniga. Selleks, et vajadusel ravi korrigeerida, on aga siiski vaja last näha, temaga vestelda ja ka neuroloogiliselt üle vaadata. Kahtlemata võite Te pöörduda kliinikusse Medex, et siis nõu pidada.