kui kõrvades vilistab 01.05.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 42 a.naine,teen istuvat tööd , on diagnoositud ka kaelaradikuliit.Kuid viimasel ajal peale töölaua taga olekut 1 -2 tundi ,tõustes kaob kuulmine ja tekib mingi imelik kangus kaelas.See kestab nii kaua kui tagasi istun või hoian pead samas asendis,mis laua taga,siis tuleb kuulmine tagasi.Ja siis hästi tasa ja aeglaselt muudan keha asendit,et kuuljaks ka püsti olles jääda.Aga alati pean ka aeglaselt tõustes seda jälgima.Kas ei tohi enam istumistööd tehagi??Mis soovitate Teie??? Ja tihti pea asendi muutmisest tekib äkiline kile vilin kas ühes või vahest ka mõlemas kõrvas???On see seotud kaelaradikuliidiga??Ja aeg ajalt tekkivad tasakaaluhäired,mis jällegi tekivad keha asendi muutumisel eriti hoogsalt ja muidugi valesti magamisel peaalusest.Kohalik doktor ei võta neid häireid tõsiselt.Kas on võimalik,et need tekivad närvidest???

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuulmishäired ei ole seoses kaelaradikuliidiga.

Keha asendi muutmisel tekkivad pearinglushood on seoses sisekõrvas asuva tasakaaluorgani talitlushäirega.

Kuulmis ja tasakaaluhäirete puhul tuleks alustada visiidist kõrvaarstile.

Dr. Ain Pajos