Liighigistamine,ärevushäire,depressioon 31.05.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem on juba väga suur. Higistan üle keha nagu hull. Isegi voodis lihtsalt pikali olles higistan, tunnen, et kuumalained käivad üle keha. Eriti higistavad tagumik ja jalad. Nimmevalud, jalavalud,hargivahel suruv tunne vahel. Ei taha enam väga väljas ka kuskil käia kuna higistan meeletult.Pikki püksegi ei saa kanda normaalselt kuna jalad higistavad koguaeg ja on kuumad. Vahel on ka sellised iiveldustunded/liblikad kõhus ja süda puperdab.Perearsti juures kõik analüüsid tehtud, seljast pildid tehtud(röntgen, mrt), kõik on korras. Probleemid hakkasid sellest, et tarvitasin narkootikume mõnda aega. Need probleemid kestnud üle aasta umbes ja aina hullemaks läind. Pole kuhugi mujale arstile jõudnud veel kuna kaitsevägi lõppes just ja siin seda probleemi tõsiselt ei võetud.Kas oskaksite midagi soovitada? Kuhu pöörduda? Meestearsti juurde juba aeg kirjas, et seal ka analüüsid teha. Kas peaks pöörduma veel neuroloogi juurde või psühhiaatri poole? Perearsti ütles, et depressioonist ehk, et läheks psühhiaatri jutule.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks võib olla mõni krooniline haigus, sageli endokrinoloogiline, samuti mõned tarvitatavad ravimid k.a. narkootikumid aga ka närvisüsteemi seisund. Soovitan alustada endokrinoloogi konsultatsioonist ja uuringutest.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika