Küsimusi tekitav enesetunne 16.01.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun murega. Kuu aja jooksul esineb mul peauimasust. Hommikul peale ärkamist on kõik korras ja siis mõnede tundide pärast tunnen, et pea on uimane, on nõrkustunne või selline lainetav tunne. Uimasus ei kesta tavaliselt järjest kogu päeva, vaid tuleb ja läheb, kuid päeva jooksul esineb mitmeid kordi. Kuu aja jooksul on esinenud päevi, kui kõik on korras ja pearinglust pole. Viimasel ajal esineb ka vererõhu kõikumist. Vererõhu ravimeid ei kasuta. Tasakaaluhäireid uimasus ei tekita. Mul on möödunud kevadel diagnoositud paremal temporaalsagaras kavernoom ja on tehtud 2 MRT uuringut. Viimane uuring tehti 3 kuud tagasi ja siis oli kavernoom muutusteta ehk siis samasugune, kui pool aastat enne seda tehtud uuringus oli. Soovingi teilt küsida, kas kavernoom võib põhjustada uimasust ja halba enesetunnet? Kas peaksin pöörduma uuesti neuroloogi poole või võin veel oodata. Kas selline probleem võib iseenesest mööduda?
Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kavernoom on tõenäoliselt olemas juba sünnist alates ega ole halva enesetunde põhjuseks.
Üritage vältida vererõhu kõikumisi pideva ravimi võtmisega (perearst). Kui enesetunne ei parane, tulge vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika