Valud vasakul pool rinnus, kaelas, käes ja jalas 16.10.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juba aastaid vaevavad valud vasakul pool kehas.
Vahepeal on valu vasakus rinnus, mis kiirgab kätte, jalga ja pähe.
Viimasel ajal lööb valu kaela piirkonda ,kus valu kiirgab edasi vasakusse kätte, pähe ja isegi hambasse ning jalga. Nüüd olen aasta teinud ka istuvat tööd, kontoris. Pikalt istuda ei saa,kuna vasak jalg väsib ära, hakkab tuikama . Vasakul pool on üldse selline tunne nagu vasak pool kisuks vms, ei oska seletada nagu selja tagant lihased oleks pingul pressiks või kisuks . Kaelalihased on samuti valusad, abaluu tagant on valus ning vasak käsi on ka aeg ajalt katsudes valus. Kui käsi või jalg valutama hakkavad,siis tunnen kuidas see valu on käe sees kohe ning käsi jääb valusaks. Lihased on valusad ja pinges. Ei istu sirge seljaga ning vahepeal istudes ongi tunne nagu istuks koguaeg viltu, keha hoiak kisub paremale poole ,siis kui vasak jalg valutama hakkab,siis üritan ennast sirgelt hoida. ( vasak jalg hoiabki sissepoole juba natukene,isegi kõndides on öeldud mulle,et kõnnin sissepoole natukene)
Arstil olen käinud aga põhjalike uuringuid pole tehtud, on väidetud ,et stress, ärevus jne ning sellest tekkinud lihasvalud, pinged jne. Südameuuringuid on tehtud, vererõhk on normis( tihtipeale madal )
Mis Teie arvate, milles võib probleem olla ?
Ette tänades !

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on kaelast lähtuv valu, mis sageli on ühepoolne. Tuleks teha rö ülesvõtted kaelalülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos