Pikad pearinglused on muutunud sekundilisteks pearinglusteks ja iiveldushoogudeks 31.03.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen hädas pearinglustega. Ei tarbi alkoholi, ei suitseta. Magan või vähemalt üritan magada ja elada väga korralikult. Pearinglused tekkisid peale taastusravi, kus üritati minu pinges kaelalihaseid pikemaks venitada manuaalsel teel. Pea käis siis ringi nelja kuu kanti. Sellest on möödas aasta. Tugevat hoogu pole enam olnud, nii et kapid sõidavad ühest seinast teise ja selline tunne on et silmad ka liikusid kaootiliselt sellel ajal. Kedagi polnud seda hindamas, aga endal oli selline tunne. Nüüd on tekkinud sellised pearinglushood, mis on kuskil alla 1 sekundi pikad. St. täiesti rahulikult istudes käib pea ringi niiviisi vilksti ... sellega kaasneb sama kiire sekundiline iiveldushoog. Kõik möödub nii kiiresti, et ei jõua muud teha, kui ohata. Mulle tehti mõned kuud tagasi ülakeha kompuuteruuring, st. rinnaosa selgroost ja kaelaosast. See olevat olnud korras. Selle uuringuga pole vist mõtet seostada neid praeguseid sekundilisi sümptome? Ravimitest kasutan ainult betaloc zoki südame rütmi aeglustamiseks ja vererõhu mõningaseks raviks. Efekt on hea ja minu perearst on rahul. Aga need pearinglusvilksatused ei anna rahu. Varsti juba aasta, kui ei saa muudmoodi magada kui eranditult ainult selili, mis on ka üsna kurnav. Niikui pead keerata külje peale, nii hakkab pea ringi käima ja siis käib mitu päeva ringi. Ma ei saa endale isegi nii paljukest lubada, et proovida, kas sedasi hakkab tegema iga kord. Sest ma pean tööl käima. Mida soovitate teha? Pöörduks kuskile, kuid järjekorrad on nii pikad, et enne on oht et saan terveks, kui jõuan arsti visiidile. Mida Teie kui selles vallas kindlasti üks kogenumaid arste, soovitate mul teha? Minu teada on minu uuringud kõik ka digiloos saadaval. Neid sekundilisi hooge on ööpäevas mitukümmend korda, suvalises kohas, suvalisel ajal. Ei oska seostada mingi kindla liigutuse, asendi ega olukorraga

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asja täpsustamiseks tuleks tulla läbivaatusele.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos