Kas uuesti borrelioos? 23.10.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Taustaks, et olen paar aasta tagasi olnud borrelioosiohver, diagnoos tuli veidi hilja ja peale ametlikku ravi ei ole tervis kunagi päris taastunud. Kuid nüüd, ligi 2 aastat hiljem hakkavad asjad nagu uuesti peale. Ligi poolteist kuud oleks nagu pingepeavalu sümptomid - kange ja valulik kael, kiirgab kõrvadesse, harva tekib päris peavalu. Süveneb päeva jooksul. Silmad on tundlikud ja väsinud juba hommikust. Teinekord päeval lausa paraneb olukord, aga vaid korraks. Olek on udune, vaim on siiski virge. Kogu selle perioodi (1,5 kuud) on olnud ka kurk valulik, rääkimine nõuab mõnikord alguses köhatamist ja rögisemist. Muidu nagu võikski leppida mõttega pingepeavalust, aga valulikud on vahelduvalt ka liigesed - labajalgade juures, põlved, puusad, alaselg, randmed. Näpud tulitavad ka aeg-ajalt. Pea ringi ei käi, tasakaal on ok. Nägemine on lihtsalt silmade väsimuse tõttu natuke kehvem, aga ei midagi hullu. Väsimus ei ole primaarne, aga mingist energilisest ja toredast olemisest on asi kaugel. Mida teha? Isu on hea, magan hästi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha vereanalüüsid borrelioosi aktiivsusele ja määrata ka reumanäitajad. Pea ja kaelavalude põhjuseid on ka teisi. Kui analüüsid on korras, tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Borrelioos

Tere!
Olen 29-aastane naine. Vahepeal olin lapsega 2 aastat kodus, kuid nüüd sügisest taas tööl.
Minu tervisehädad said alguse umbes eelmise aasta suvel. Kõigepealt olid mul nädalaid kestvad ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt ei ole vaevuste põhjuseks borrelioos, vaid labiilne närvisüsteem. Tuleb uuesti kaaluda ravi antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

BORRELIOOSI KOHTA KÜSIMUSI

Austatud doktor.Vabandan kohe, et kiri on pikk, aga mure piisavalt suur,et Teile kirjutada.Siin on mitmeid vastuseid puukidega levivate haiguste teemadel, aga mul on oma lugu.Olen saanud kaitsesüstimised ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Eeltoodud kaebusi esineb paljude haigusseisundite korral. Borrelioosi tekitaja hävitab antibiootikumikuur. Analüüsid borrelioosile on aga positiivsed vahel aastakümneid peale põdemist.

Dr. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: