Peale rattasõitu käed surnud. 04.08.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Peale 4 päevast rattamatka on käed surnud randmest kuni sõrmedeni. Surisevad, tundetud ja nõrgad, sama effekt kui oled käe ära maganud.
Nüüd 1,5 nädalat hiljem on parem käsi niipalju taastunud et tunnen normaalselt, saan püksinööbi kinni ja võtmega luku lahti keerata. Suriseb ainult näpuotstes kui midagi puudutan. Vasak käsi pole palju paremaks läinud.
Kas läheb ise üle või peaks arsti juurde pöörduma? Kaua peab paranemist ootama enne kui arsti juurde lähen? Varem pole seda olnud. Töö ei ole füüsiline ega arvuti taga. Kas peab kätele puhkust andma või jätkan aktiivset eluviisi sealhulgas palju rattasõitu. Mees 31 alkoholi ja tubaka vaba.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt käenärvide kompressiooniga kitsas kanalis randmeliigese piirkonnas - põhjuseks kauaaegne labakäte kõverdus või sirutus. Tuleks püüda säilitada randmeliigeste neutraalset asendit (tervisepoodides on müügil spetsiaalsed langetid). Paranemine võtab kuid.

Dr. Ain Pajos