kolmiknärvi ravi 24.07.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul oli u 2 aastat tagasi tugev põskkoopa kõrva kurgupõletik. Kuna toitsin rinnaga,määrati mulle nõrgem antibiootikum. Peale seda hakkasid korduma peavalud, kergesti külmetamine. Aasta tagsi üritati mulle teha hamba juureravi, mis iga uue puhastamise ja rohu panekuga lõppes tohutu valuga-lõpuks hammas eemaldati. Nüüd on mul hakanud kahtlased peavalu sööstud ja peale ühe hamba ravi valutavad hambad jälle. Neuroloog tegi peast kompuuter uuringu ja ütles,et teeksin läbi kolmiknärvi ravi gabagamma 300 mg-ga. Uuring aga oli olnud täitsa korras. Kas see uuring näitab kolmiknärvi põletiku ka?kas vajadusel teie selle tulemust näete? Lihtsalt mul mure et ei taha liigselt end rohtudega koormata. Pool aastat tagsi hakkasid mul käe valu mida raviti xeforaphidiga ja selle tulemuseks on tugevad maovalud- gastriit (käe valu põhjus lõpuks liigese rebend).siis sain paratsetamol godeiini kuuri (kõik rohu nimed võivad olla vigased,aga ehk arusaadavad). Nüüd siis hakkasi tänasest gabagammat võtma. Samas ma ei tea kas mul on kolminnärvi põletik. Mul on kaks väga väikest last (1a ja 3 a). Kas ravil on mõjud mis võivad igapäevaelu mõjutada. Nui kaua ma pea neid tablette võtma? (Arst ei määranud). Kas peale rohtu on siis kolmiknärv korras. Kas piisab kui võtan 1 tablett õhtul?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegemist hambajuure aluse kolmiknärvi haru vigastuse/põletikuseisundiga mis põhjustab kroonilist valu. Kompuuteruuring ajust siin selgust ei too. Vajalik on kogenud hambaarsti konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos