Valu torked peas 22.05.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29 a. naine, enamus oma elust olen terve inimene olnud, kerged gripid ja külmetushaigused. Kuskil 2,5 kuud tagasi haigestusin, mis tundus minu jaoks erinev haigestumine kui eelnevad, kõik oli hullem. Köha, nohu, siuke tunne oli nagu põskkoopaga midagi, sest see oli nii valus ja kiirgus pähe kõik, haiguse perioodil olid peavalud tugevad ja tuikas ja ei suutnud eriti püsti olla. Haiguse kolmandal päeval hakkas õhtul nii paha, et oksendasin, tekkis pearinglus, minestamisetunne ning südamepekslemine ja sai kutsutud kiirabi, kes muidugi diagnoosis paanikahoo, väidetavalt pidi hommikuks paremaks minema, aga kõik halvenes.Tekkisid südamega probleemid, surumistunne, südamepekslemine, neid sümptomeid oli nii palju, oligi tunne, et nüüd on kõik. Analüüsid ja ekg olid korras see aeg. Olin mitu nädalat haiguslehel, öeldi, et ärevushäiretest ja abi vaja otsida mujalt. Sai siis käidud psühhiaatril ja kirjutati depressandid, mida suutsin kaks päeva ainult võtta, sest rinnus läks põlema, sai uuesti EMO s käidud, kus pandi jälgimisele ja lõpuks ka ekg näitas midagi(öeldi, et vaja kindlasti lisauuringuid). Ühel öösel ärkasin selle peale, et vasakul pool pea keskel kuskil olid jubedad nagu tuksuvad peavalud, võtsin valuvaigistit ja valu kadus.Vahepeal läks isegi natuke paremaks, et sain liikuda normaalselt, aga kuskil pool kuud tagasi hakkas uuesti pihta kõik, sai käidud ka kardioloogil ja õnneks tehti uus ekg, mis polnud kaugeltki korras ja võeti haiglasse sisse. Tehti igasugu uuringuid (pärgarter korras, UH korras, röntgen korras), tuli välja, et olin põdenud tsütomegaloviirust ja MRT s lõpuks siis selgus, et põen hoopis müokardiiti(viiruslik). Arst määras ibuprofeeni 3 korda päevas ja südant toetavad rohud ning lisaks maotabletid, et seda kõike vastu võtta. Südame poole pealt võib öelda, et on isegi natuke paremaks läinud, aga on lisandunud uued sümptomid, mis on nii hirmutavad. Ühel õhtul lihtsalt tunnen kuidas vasakust käest hakkab surin pihta ja käsi sureb ära, rinnust kiirgub kuni lõuani kuumustunne. Järgmisel päeval tundsin seda juba kaks korda, aga siis juba jalad ka ja natuke paremat kätt. Tundsin veel sellel ajal näo piirkonnas tuimust ja peas uimasust, nagu oleks natuke raske rääkida. Olen läinud väga hajameelseks ja unustama hakanud. Öösel ehmatas mind see kui tundsin vasakul pool, rohkem nagu meelekohas valu, tegin silmad lahti ja silmade eest läks uduseks korraks. Ma ei tea enam mida möelda, olen nii palju arstide vahet juba jooksnud, kui üks sümptom lõpeb, teine algab. Tunnistan, et kõik see on mulle psühholoogiliselt mõjunud juba. Arstidel olen käinud südame murega, pea asjadest pole rääkinud, kuna need on alles nüüd hakanud rohkem süvenema, päeval kergelt annab tunda peavalu, aga ei midagi kannatamatut. Pole kunagi peavaludega muresid olnud. Murelikuks teevad, see näo tuimus ja valutorked ja jäsemete ära suremine. Neuroloogile alles septembriks ajad, ei tea lihtsalt mida enam möelda ja kuhu pöörduda. Kas see kõik võib olla psühholoogiline või võib olla tegu viirusest tingitud tüsistustega. Veri on nagu korras olnud arstide sõnul välja arvatud osad, mis viitavad müokardiidile.

Ette Tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suur osa teie probleemidest on tingitud tõenäoliselt kroonilisest ärevusest. vajalik on siiski neuroloogi läbivaatus ja adekvaatne ravi.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos