Kas kroonilised ja eluaegsed tikid? 14.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Probleem hakkas kuskil 4 aastat juba tagasi ning väljendub siis selles , et on tahtmatu silmade pilgutamine ja pööritamine.Kuid see käib hooti , sest on olnud perioode , kus ei tule silmade pööritamine ja närviline pilgutamine meeldegi kuid siis tuleb jälle pikem periood , kus on seda igapäevaliselt. Olen uurinud ja lugenud , et tikidega ei saagi midagi teha ning see esineb oluliselt ainult lastel.Kas võib olla siis touretti sündroom ? Olen selle probleemiga nii mures , lausa häbi on sellise murega arstide vahet joosta. Kas võib olla tegemist nõrga psüühikahäirega? Loodan väga abi saada , sest mure segab mind igapäevaliselt.Olen proovinud teha harjutusi stopperiga , et panen stopperilt aja käima , et kaua olen võimeline ilma närvilise pilgutamiseta olema (tavaline pilgutamine on normaalne kuid närviline pilgutamine tuleb just sellega esile , et surun kõvasti silmad kinni ja nii mitu korda järjest) kuid mida rohkem ma sellele mõtlen või harjutusi teen seda enam see esile tuleb.Seega olen täiesti nõutu :( Palun abi! Suured Tänud!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tikid esinevad tavaliselt lapseeas 8-14eluaastal, seejärel vähenevad ja kaovad. Vahel siiski jäävad ka täiskasvanuna, enam stressisituatsioonides. Tahtega võib liigutusi mõneks ajaks maha suruda, aga seejärel tavaliselt sagenevad. Ravimitega on võimalik liigutusi ära hoida kuid mitte välja ravida.

Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos