Kas närvivalu jalas? 20.03.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen suures ülekaalus ja mul toimub maovähenduse op. septembris.Põlvedes on artroos,labajalgades veel ei ole,vist...kuid probleem selline,et juba neljas nädal ei saa ma käia,pean lonkama. Kas on mingi närv jäänud kuskile kinni või on mingi põletik,ei tea,sest perearstile sain nr. alles kahe nädala pärast...ühesõnaga vasakul labajalal,välisküljel kannast väikse varbani - seal ongi valu.Tossudes saab käia,kingades,kus konts all ei saa.Varbaid sirutades käib valu läbi.Töötan kokana lasteaias,niiet päevläbi püstijalu,nutt kurgus ja valu jalas...hommikul tööle minnes on jalg puhanud,siis pole nii hull,aga veidi aja pärast valutab.Mul on ka pöia ristvõlvi lamendumine ja kannan ortopeedilisi taldu tööl..kuigi hetkel ei saa,sest nendega veel valusam.Tööpäeva lõpus kui puudutada jalga,käib kohe võpatus läbi,nii hell on,justkui oleks mingite tangide vahel jalg kinni olnud.Treppidest on ka halb ja valus kõndida,eriti kui peab seejuures päkale astuma nii,et kand tõuseb.Kas see võiks olla mingi närvivalu ja neuroloogile vaja või ortopeedile hoopis?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi on tõenäolisem liigestevalu labajalas. Soovitav on konsulteerida ortopeediga.

Dr. Ain Pajos