Pearinglus jm. sümptomid. 19.01.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Pöördun Teie poole murega. Nimelt tekitavad mõnda aega muret erinevad sümptomid. Jõulude paiku hakkasid pihta peavalud koos iiveldusega. Pooleteise nädalaga on lisandunud erinevad närvitõmblused(näos, kaelas, jalgades), pearinglus, minestustunne ja silmade ees on mustad täpid ning külmavärinad. Peavalud on järele andnud. Väga raske on millelegi keskenduda. Olen nõrga närvikavaga inimene ja suur muretseja. Kas võib olla, et suurest muretsemisest mõne raske haiguse ees, on need sümptomid psühhoogilised? Kaks aastat tagasi olin sarnaste sümptomitega(va. närvitõmblused) kimpus. Siis käisin paaril korral EMO-s, kus tehti mõlemal korral KT peaajust(oli korras). Sain hiljem teada, et KT on oma suure kiirgusohu tõttu ohtlik ja võib hoopis kahju teha. Praegustele sümptomitele mõeldes, ongi tekkinud hirm, et kas võisid tookordsed uuringud nüüdseks midagi pahaloomulist tekitada? Kas mu hirmul on alust ja kas paari aastaga võib välja kujuneda ajus midagi pahaloomulist? Kas peaksin oma murega hoopid psühholoogi külastama. Perearst arvad, et peaksin neuroloogi külastama, kuid järjekorrad on väga pikad, vabad ajad alles juunis. Olen aga murest murdumas. Kas on põhjust?
Loodan, et saan Teilt nõu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enamik kirjeldatud kaebusi esinevad labiilse närvisüsteemiga inimesel ärevushäire korral. Ka asjatud CT ja paljud teised uuringud on siis tavalised.
Üks või kaks uuringut erilist ohtu ei kujuta, kui aga neid tehakse järjest mitmete aastate jooksul on oht olemas. Soovitan visiiti neuroloogi juurde ja asjakohast ravi.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos