Kanged ja külmetavad jalad. 20.07.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul oli 2010 reieluu killuline murd ja tänaseks on plaat eemaldatud.Varsti pärast seda hakkasin tundma tugevat kangustunnet labajalas alates hüppeliigesest.tänaseks on lisandunud ka tugev külmatunne.Jalg ise on katsudes soe ja liigesest liigub ka.Nüüd on need sümptomid laienenud ka tervesse jalga.Ei oska enam kuhugile pöörduda, palun kas saate nõu anda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Külmatunne jalgades on tõenäoliselt põhjustatud verevarustuse häirest. Selle selgitamine nõuab aga täiendavaid veresoonteuuringuid. Võimalike põhjustena võib tuua ära veel suhkrutõbe ja kilpnäärme alatalitlust - paluge perearstil teha vajalikud vereanalüüsid.

Dr. Ain Pajos