Kolmiknärvi kahjustamisest taastumine 14.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mulle teostati mõned päevad tagasi implantaadi panemist, mille käigus kahjustati ka kolmiknärvi. Kahjustamise tulemusel puudub tundlikus poolel alahuulel ning lõual.
Kui suur on tõenäosus, et taastun sellest ning mis ajaga peaksin arvestama? Mida saaksin ise ära teha, et näo tundlikkus taastuks?
Tõesti ei tahaks selliseks jääda ning mida kiiremini antud probleemiga tegeleda, seda efektiivsem peaks olema tulemus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahjuks antud juhul see ei toimi. Närvikahjustuse möödumise kiirus sõltub närvi kahjustatud kiudude kasvamise kiirusest mis on ca. 1 mm päevas, nii et arvestada tuleks kuudega. Hoiatan siiski intensiivselt näopoolt ärritamast eriti elektriprotseduuride ja erinevate temperatuuridega, mis võib viia valusündroomi tekkimisele.

Dr. Ain Pajos